Solvay Novecare breidt Braziliaanse divisie speciale chemicaliën uit

Het chemieconcern Solvay neemt de divisie speciale chemicaliën van de Braziliaanse groep Erco over. Financiële details over de transactie werden niet bekend gemaakt. Door de overname kan Solvay naar eigen zijn productiecapaciteit voor oppervlakte-actieve stoffen in Brazilië meer dan verdubbelen.

Er wordt aan toegevoegd dat de investering aan Novecare, dochter van Solvay, een grotere toegang biedt tot één van de grootste markten voor persoonlijke verzorgingsproducten en agrochemie ter wereld. De overname dient nog wel te worden goedgekeurd door de Braziliaanse concurrentie-autoriteiten. Daarnaast sluit Solvay met Erca een partnership rond producten voor de bouwsector en textielnijverheid.

De ontwikkelingen van Novecare worden toegepast in shampoos, detergenten, verf en smeermiddelen, maar worden ook gebruikt bij gewasbescherming, mijnbouw en energieopwekking.

Bron: Express.be