Beleggers in het aandeel Vopak hebben zicht op een aanzienlijke dividenduitkering. Kijkende naar de de verwachtingen van de analisten wordt het aandeel Vopak nu één van de hoogste dividendrendementen van de Nederlandse beurs verhandeld. Over dit jaar ligt de verwachting van de dividenduitbetaling op 1.6 euro. Vopak 's dividendrendement komt neer op 3.58 procent. Het gemiddelde dividend van de offshore diensten-/distributiebedrijven ligt op een relatief summiere 1.49 procent.
De belegger die sinds 2008 zijn aandelen heeft aangehouden heeft nu een winst van circa 5 procent. De belegger die ieder jaar vanaf 2008 zijn dividenden herbelegd zou hebben heeft nu een royaal extra rendement van 50 procent. De invloed van de ontvangen dividenden op het totale rendement is dus voor de buy & hold belegger zeer zwaarwegend.
Om ingehouden dividendbelasting op uw buitenlandse aandelen terug te vragen moet u vaak een heel uitgebreid en kostbaar traject door. Het is vaak de moeite waard niet om ingehouden dividendbelasting terug te vragen want voorheen wogen de kosten hiervan amper op tegen de baten ervan. Ieder land heeft zijn eigen belastingregime. Doorgaans kunnen we zeggen dat de ingehouden percentage dividendbelasting tussen de 20 en de 40 procent bedraagt. Via onze dienst kunt u echter op een variabele kostenbasis een groot deel van de ingehouden dividendbelasting terugvragen. Doorgaans kunt u via onze dienst de impact van de ingehouden dividendbelasting tot circa 15 procent verlagen.
Morgen komt het Nederlandse Vopak met haar resultaten over het afgelopen kwartaal naar buiten. Over dit kalenderjaar komen de totale verdiensten van het bedrijf uit Rotterdam volgens de analisten uit op 1.33 miljard euro. Dit is beperkt minder dan de totale baten over 2023 toen het concern 1.43 miljard euro verdiende.
Vopak Antwerpen opslag © ![]() Vopak |
Onderaan de streep rekenen de analisten op een nettowinst van 412 miljoen euro. Over dit jaar komt het bedrijf volgens het gros van de analisten uit op een winst per aandeel van 3.46 euro. Op basis hiervan komt de koerswinstverhouding op 12.92 uit.
De marktkapitalisatie bedraagt op basis van het aantal uitstaande aandelen keer de beurskoers circa 5.61 miljard euro.
Het aandeel werd maandag het laatst op 44.72 euro verhandeld.
Analist.nl Nieuwsdienst: +31 084-0032-842
nieuws@analist.nl
Copyright analist.nl B.V.
All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. Analist.nl doesn't warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or for any actions taken in reliance thereon.