Donderdag presenteert Aalbert Industries haar resultaten over 2011. De meeste analisten rekenen op een behoorlijk hogere omzet. Bij relatief gelijkblijvende marges komt het nettoresultaat waarschijnlijk ook aanzienlijk hoger uit. Dit zorgt waarschijnlijk voor een hoger resultaat per aandeel en een hoger dividend. Desalniettemin is het dividendrendement redelijk in lijn met de sectorgenoten. Ook qua market-to-book ratio noteert het aandeel vrijwel a pari met het gemiddelde van de sector.
De omzet van het conglomeraat over 2011 komt volgens de verwachtingen van de analisten uit op 1,97 miljard euro, dit betekent een stijging van 15,26 procent. In 2010 kwam de omzet uit op 1,71 miljard euro.
![]() Jan Aalberts, Aalberts Industries |
De winstmarge komt zodoende naar verwachting op 6,65 procent uit. Voor dit jaar wordt een nettoresultaat verwacht van 142 miljoen euro.
Analisten rekenen op een resultaat per aandeel van 1,22 euro. Hierdoor komt de geprognosticeerde koers/winst/verhouding over dit jaar uit op 12,96. Over het lopende jaar wordt een resultaat per aandeel van 1,29 euro verwacht. Op basis van de huidige koers komt zo de forward PE op 12,26 te liggen. De gemiddelde koers/winst-verhouding van de sector over 2010 bedraagt 15,68.
De verhouding van de beurskoers ten opzichte van intrinsieke (boek)waarde ligt op 2,29. De sector wordt verhandeld op 2,33 maal haar intrinsieke waarde. Het bedrijf wordt momenteel op 6,75 maal de EBITDA over 2010 verhandeld (EV/ EBITDA -2011 is 5,8).
De vrije kasstroom per aandeel komt naar verwachting uit op 1,99 euro (dit komt neer op 163,11 procent van het resultaat per aandeel. Voor 2012 ligt de verwachting van de kasstroom per aandeel op 2,03 euro.
Per aandeel wordt een dividendbetaling van 0,34 euro verwacht. Mocht dit bedrag uitgekeerd worden dan bedraagt het actuele dividendrendement 2,15 procent. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 3,79 procent. Over het lopende jaar wordt voor volgend jaar een dividend per aandeel van 0,36 euro verwacht. Het dividendrendement hiervan komt dan uit op 2 procent.
Om 22.34 noteerde het aandeel Aalberts Industries 3,6 procent hoger op een koers van 15,81 euro.