Tesla verlaagt prijzen, beperking productie Cybertruck

Hier zijn de belangrijkste Tesla-nieuwtjes van de afgelopen week:

1. Tesla verlaagt prijzen in Europa en China

Tesla heeft opnieuw de prijzen van sommige modellen verlaagd in Europa en China. In Duitsland werd de prijs van de Model Y met enkele duizenden euro’s verlaagd. In China zijn de prijzen van de Model 3 en Model Y aangepast om de concurrentie met lokale fabrikanten zoals BYD aan te gaan.

Tesla laadpalen

Tesla, laadpalen Duitsland

2. Problemen met Full Self-Driving (FSD) software

Tesla’s

Full Self-Driving (FSD) software

ligt opnieuw onder vuur. In de VS heeft de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) een nieuw onderzoek geopend na meldingen van ongelukken waarbij FSD was ingeschakeld. Dit kan leiden tot een update of mogelijke terugroepacties.

3. Elon Musk hint op nieuwe fabriek in India

Elon Musk heeft deze week opnieuw gesuggereerd dat Tesla

een fabriek in India

zou kunnen openen. Tesla zou in gesprek zijn met de Indiase overheid over belastingvoordelen en productieplannen. Dit zou een belangrijke stap zijn in de expansie van Tesla buiten de VS en China.

4. Aandelen Tesla dalen na zwakke leveringscijfers

De aandelen van Tesla hebben deze week onder druk gestaan. Analisten maken zich zorgen over lagere leveringen in Q1 2025.

Tesla’s aandeel is met ongeveer 5% gedaald in de afgelopen vijf handelsdagen.

5. Cybertruck leveringen gaan verder, maar productie blijft beperkt

Tesla blijft de Cybertruck leveren aan klanten in de VS, maar sommige kopers klagen over softwareproblemen en afwerkingsfouten. De productie blijft beperkt, en Tesla heeft nog geen officiële aantallen vrijgegeven.